Mətbuat şərhi 11 aprel 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycan Respublikasındakı Səfiri Səlim Əl-Ğaflini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycan Respublikasındakı Səfiri Səlim Əl-Ğaflini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib.
Görüşdə iki ölkə arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluq ifadə olunub və BƏƏ-nin yüksək səviyyəli nümayəndə heyətlərinin Azərbaycana son səfərlərinin ikitərəfli əməkdaşlığa mühüm töhfə verdiyi qeyd olundu.
Səfir Səlim Əl-Ğafli diplomatik fəaliyyətinin uğurla həyata keçirilməsi üçün göstərilən dəstəyə görə təşəkkür etdi.

Press release 11 April 2015
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the Ambassador Salem Al-Ghafli of the United Arab Emirates upon termination of his diplomatic mission in the Republic of Azerbaijan
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the Ambassador Salem Al-Ghafli of the United Arab Emirates upon termination of his diplomatic mission in the Republic of Azerbaijan.
At the meeting satisfaction was expressed with the development of relations between two countries and the significant contribution of recent UAE high-level visits to bilateral cooperation was noted.
Ambassador Salem Al-Ghafli expressed his gratitude for the support to fulfill his diplomatic mission succcesfully.