Mətbuat şərhi 21 iyul 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belçika Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri xanım Karen Petiti qəbul edib
Nazir Elmar Məmmədyarov Belçika Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri xanım Karen Petiti diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Səfir xanım Karen Petit diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Görüşdə iki ölkə arasında olan münasibətlər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir xanım Karen Petitə gələcək diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Karen Petit, Ambassador of the Kingdom of Belgium to the Republic of Azerbaijan
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Karen Petit, Ambassador of the Kingdom of Belgium to the Republic of Azerbaijan upon the termination of her diplomatic tenure.
Ambassador Karen Petit thanked for the support provided during her diplomatic activities in Azerbaijan.
At the meeting the sides discussed the relations between the two countries and other issues of mutual interest.