Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa Xarici Siyasət Xidmətinin Avropa və Mərkəzi Asiya üzrə idarəedici direktoru Tomas Mayr-Hartinqin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın beynəlxalq və regional təşkilatlarla əlaqələrin dərinləşdirilməsinə xüsusi önəm verdiyini bildirdi və bu kimi səfərlərin bir sıra məsələlərin, problem və perspektivlərin əhatəli müzakirəsi və qarşılıqlı anlaşma baxımından vacib olduğunu vurğuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Avropa İttifaqının Xarici İşlər və Təhlükəsizlik Siyasəti üzrə Ali Komissarı Federika Moqherinin gələn ilin əvvəlində Azərbaycana planlaşdırılan səfərinin Azərbaycan-Avropa İttifaqı münasibətlərinin sonrakı inkişafına töhfə verəcəyinə ümidvar olduğunu bildirdi.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan-Avropa İttifaqı münasibətlərinin bir sıra aspektləri haqqında geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the delegation headed by Thomas Mayr-Harting, Managing Director for Europe and Central Asia in the European External Action Service
17 December 2015 04:37
Minister Elmar Mammadyarov pointed out that Azerbaijan pays special attention in deepening its relations with international and regional organizations and added that such kind of visits are important in terms of having comprehensive discussion on certain issues of mutual interest, challenges and perspectives, as well as mutual understanding.
Minister Elmar Mammadyarov expressed his hope on forthcoming visit of Federica Mogherini, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, in further development of Azerbaijan-European Union relations.
At the meeting certain aspects of relations between Azerbaijan and the European Union were thoroughly discussed.