Mətbuat şərhi 26 sentyabr 2015 22:14
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 25 sentyabr 2015-ci il tarixində BMT Baş Assambleyasının 70-ci sessiyası çərçivəsində ATƏT Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb
26 sentyabr 2015 22:14
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 25 sentyabr 2015-ci il tarixində BMT Baş Assambleyasının 70-ci sessiyası çərçivəsində ATƏT Minsk Qrupunun həmsədrləri (Amerika Birləşmiş Ştatlarından Ceyms Uorlik, Rusiya Federasiyasından İqor Popov, Fransadan Pier Andryu) ilə görüşüb. Görüşdə ATƏT-in Fəaliyyətdə olan Sədrinin şəxsi nümayəndəsi Andrej Kaspişik də iştirak edib.
Görüş əsnasında Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli istiqamətində müzakirələr davam etdirilib.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the co-chairs of the OSCE Minsk Group on the sidelines of the 70th Session of the UN General Assembly on 25 September, 2015
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the co-chairs of the OSCE Minsk Group (James Warlick of the USA, Igor Popov of Russian Federation, Pierre Andrieu of France) on the sidelines of the 70th Session of the UN General Assembly on 25 September, 2015. Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office also participated at the meeting.
During the meeting the sides continued discussions over the settlement of the Armenia-Azerbaijan conflict.