No:237/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Küveyt Dövlətinin Baş nazirinin birinci müavini, xarici işlər naziri ilə görüşünə dair məlumatı
Bu ilin 19 iyun tarixində Antalya Diplomatiya Forumunda iştirakı çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Küveyt Dövlətinin Baş nazirinin birinci müavini, xarici işlər naziri Əhməd Nasir Əl-Məhəmməd Əl-Sabah ilə görüşüb.  Nazir Ceyhun Bayramov həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli formatlarda əməkdaşlığın uğurla həyata keçirildiyini qeyd edərək, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində ölkələrimiz arasında aparılan əməkdaşlığı yüksək qiymətləndirib.
Görüş zamanı tərəflər, bölgədə mövcud olan cari vəziyyət, üçtərəfli bəyanatların icrası, habelə sərhəddə baş verən son gərginliklə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov  münaqişə sonrası regionda mövcud olan vəziyyət, azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən bərpa, yenidənqurma prosesindən danışıb.
Küveyt naziri ölkələrimiz arasında münasibətlərin tarixi köklərə əsaslandığını ifadə edib və qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfərlərin bu əlaqələrin inkişafına təkan verəcəyini qeyd edib. O, Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Küveyt Dövləti Hökuməti arasında Əməkdaşlıq üçün Birgə Komissiyanın növbəti iclasının tezliklə keçirilməsinin zəruriliyini vurğulayıb.
Tərəflər, həmçinin turizm, təhsil, yüksək texnologiya və kibertəhlükəsizlik sahəsində mümkün əməkdaşlıq  imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:237/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the First Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Kuwait
20 June 2021 04:49
On June 19, 2021, on the sidelines of the Antalya Diplomacy Forum, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the First Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Kuwait Ahmad Nasir Al-Muhammad Al-Sabah.
Minister Jeyhun Bayramov noted the successful implementation of cooperation in both bilateral and multilateral formats and praised the cooperation between our countries within international organizations.
During the meeting, the sides exchanged views on the current situation in the region, the implementation of trilateral statements, as well as the recent tensions on the border.
Minister Jeyhun Bayramov spoke about the post-conflict regional situation, including the process of restoration and reconstruction in the liberated territories.
Minister Ahmad Nasir Al-Muhammad Al-Sabah noted that relations between the two countries are based on historical roots, noting that high-level reciprocal visits will give impetus to the development of these relations. He stressed the need to hold the next meeting of the Joint Commission for Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Kuwait as soon as possible.
The sides also exchanged views on possible cooperation in tourism, education, high technology, and cybersecurity.