No:555/22, Nazir Ceyhun Bayramovun İsveçrə Konfederasiyasının xarici işlər üzrə dövlət katibi Livia Leu ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Polşanın Lodz şəhərində keçirilən ATƏT-in Nazirlər Şurasının 29-cu iclasında iştirakı çərçivəsində İsveçrə Konfederasiyasının xarici işlər üzrə dövlət katibi Livia Leu ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və İsveçrə arasında ikitərəfli münasibətlərin gündəliyinə daxil olan məsələlər, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, habelə regional təhlükəsizlik məsələlərinə dair müzakirə aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarına Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh müqaviləsinin elementləri üzrə aparılan ikitərəfli danışıqlar və bundan irəli gələn məsələlər, kommunikasiyaların açılması və delimitasiya prosesi üzrə cari vəziyyət, habelə azad edilmiş ərazilərdə Azərbaycan hökuməti tərəfindən görülən işlər, o cümlədən ərazilərimizdə mina təhlükəsi barədə ətraflı məlumat verib.
Öz növbəsində dövlət katibi Livia Leu sülh müqaviləsinin elementləri üzrə aparılan danışıqların əhəmiyyət daşıdığını, İsveçrənin Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh prosesinə bundan sonra da töhfə verməyə hazır olduğunu diqqətə çatdırıb.
Söhbət zamanı, həmçinin digər qarşılıqlı maraq doğuran ikitərəfli və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:555/22, Press information on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Livia Leu, State Secretary of the Federal Department of Foreign Affairs of Switzerland
02 December 2022 15:20
On December 2, Minister Jeyhun Bayramov met with the State Secretary of the Federal Department of Foreign Affairs of Switzerland Livia Leu within the framework of the 29th meeting of the OSCE Ministerial Council in Łódź.
At the meeting, issues on the agenda of bilateral relations between Azerbaijan and Switzerland, cooperation within the framework of international organizations, as well as issues of regional security were discussed.
Minister Ceyhun Bayramov briefed about the bilateral negotiations on the elements of a peace treaty between Azerbaijan and Armenia and the issues stemming from these, the current situation on the opening of communications and the delimitation process, as well as the work carried out by the government of Azerbaijan in the liberated territories, including landmine threat.
Livia Leu stressed the importance of negotiations on the elements of a peace treaty, as well as the readiness of Switzerland to continue to contribute to the peace process between Azerbaijan and Armenia.
During the conversation, an exchange of views also took place on other bilateral and regional issues of mutual interest.