No:540/22, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
30 noyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Nazirlər Şurasının Polşada keçirilən 29-ci iclası çərçivəsində Türkiyə xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə görüşüb.
Xarici işlər nazirləri Azərbaycanla Türkiyə arasında ikitərəfli və regional əməkdaşlıq gündəliyinin aktual məsələlərini müzakirə ediblər.
Nazirlər, həmçinin ATƏT-in Nazirlər Şurasının 29-cu iclasında və çoxtərəfli platformalarda əməkdaşlıq, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:540/22, Press release on the meeting of Foreign Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
On November 30, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu on the sidelines of the 29th OSCE Ministerial Council meeting held in Poland.
The Foreign Ministers discussed the current issues of the bilateral and regional cooperation agenda between Azerbaijan and Türkiye.
The Ministers also exchanged views on cooperation at the 29th OSCE Ministerial Council meeting and multilateral platforms, as well as other issues of mutual interest.