No:515/22, Azərbaycan-Rusiya Birgə Demarkasiya Komissiyasının on ikinci iclasının yekununa dair mətbuat məlumatı
Cari ilin 14-15 noyabr tarixlərində Dərbənd şəhərində Azərbaycan-Rusiya Birgə Demarkasiya Komissiyasının on ikinci iclası keçirilib.
Komissiya 2022-ci il üzrə planlaşdırılan bütün tədbirlərin uğurla yerinə yetirildiyini məmnunluqla qeyd edib, Azərbaycan Respublikası və Rusiya Federasiyası arasında dövlət sərhədinin beynəlxalq hüquqi rəsmiləşdirilməsinin gedişatı barədə müzakirə aparıb, habelə Komissiyanın 2023-cü il üçün iş planına baxıb və təsdiq edib.
Görüş qarşılıqlı anlaşma və konstruktiv dialoq ruhunda keçirilib.
Birgə Komissiyanın növbəti iclasının keçirilmə məkanı və tarixləri diplomatik kanallar vasitəsilə razılaşdırılacaq.

No:515/22, Press release on the conclusion of the twelfth meeting of the Azerbaijan-Russia Joint Demarcation Commission
On November 14-15, 2022, the twelfth meeting of the Azerbaijan-Russia Joint Demarcation Commission was held in Derbend city.
The Commission noted with satisfaction that all the measures planned for 2022 were successfully implemented, discussed the process of international legal formalization of the state border between the Republic of Azerbaijan and the Russian Federation, as well as a working plan of the commission for 2023 was considered and approved.
The meeting was held in the spirit of mutual understanding and constructive dialogue.
The venue and dates of the next meeting of the Joint Commission will be agreed upon through diplomatic channels.