No:503/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Ayxan Hacızadə yerli media nümayəndələrinin sualını cavablandırır
Sual: Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan yaxın günlərdə Vaşinqton şəhərində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Amerika Birləşmiş Ştatlarının dövlət katibi Entoni Blinken ilə üçtərəfli görüşün keçiriləcəyini bildirib. Bu xəbərə münasibətinizi öyrənmək istərdik.
Cavab: Qeyd edək ki, Azərbaycan tərəfinin bu kimi görüşlərin keçirilməsi ilə əlaqədar açıqlamanın verilməsinə dair yanaşması ondan ibarətdir ki, bu barədə ilk elan bir qayda olaraq görüşə ev sahibliyi edən ölkə tərəfindən verilməlidir.
Sorğunuza gəldikdə isə bəli, həqiqətən də yaxın günlərdə Vaşinqton şəhərində Amerika Birləşmiş Ştatları dövlət katibi Entoni Blinkenin təşəbbüsü və iştirakı ilə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında görüşün keçirilməsi planlaşdırılır.

No:503/22, Head of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Aykhan Hajizada, answers the questions of local media representatives
03 November 2022 18:00
Question: The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan said that a trilateral meeting with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Secretary of State of the United States of America Antony Blinken will be held in Washington in the coming days. We would like to know your opinion on this news.
Answer: It is worth to mention that approach of Azerbaijani side in making any statement regarding the organization of such meetings is to allow, as a rule, the host country to make such statement first.
As for your question, yes, indeed, a meeting between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, is planned to be held in Washington in the coming days, at the initiative and with participation of United States Secretary of State Antony Blinken.