No:490/25, Nazir Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
29 dekabr 2025 21:46
29 dekabr tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığı aparılıb.
Tərəflər, iki ölkə arasında qardaşlıq, dostluq və müttəfiqlik münasibətlərinin müxtəlif aspektlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazirlər cari ildə olduğu kimi, növbəti ildə də ortaq maraq və dəyərlərə əsaslanan iki ölkə arasında mövcud çoxşaxəli əməkdaşlığın daha da inkişafı üçün birgə səylərin davam etdiriləcəyindən əmin olduqlarını bildiriblər.

No:490/25, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
29 December 2025 21:46
On 29 December, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, Bakhtiyor Saidov.
The sides exchanged views on various aspects of the brotherly, friendly, and allied relations between the two countries.
The ministers expressed confidence that, as in the current year, joint efforts to further develop the existing multifaceted cooperation between the two countries based on shared interests and values will continue in the coming year.