No:481/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun İslandiya xarici işlər naziri Thordis Kolbrun Reykfyord Gylfadottir ilə görüşünə dair məlumatı
03 dekabr 2021 08:41
2 dekabr 2021-ci il tarixində, Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Nazirlər Şurasının Stokholmda keçirilən 28-ci iclasında iştirakı çərçivəsində İslandiya Respublikasının xarici işlər naziri Thordis Kolbrun Reykfyord Gylfadottir ilə görüşüb.
Görüş çərçivəsində iki ölkə arasındakı münasibətlər, xüsusilə alternativ enerji sahəsində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
İslandiya bu sahədə geniş təcrübəyə malik olduğunu qeyd edərək, İslandiya şirkətlərinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərməyə hazır olduğunu ifadə edib.
Görüş çərçivəsində tərəflər həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində, o cümlədən ATƏT çərçivəsində əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.

No:481/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Iceland Thordis Kolbrun Reykfjord Gylfadottir
03 December 2021 08:41
On December 2, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Iceland Thordis Kolbrun Reykfjord Gylfadottir within the framework of his participation in the 28th meeting of the OSCE Ministerial Council in Stockholm.
During the meeting, the sides exchanged views on relations between the two countries, especially on the prospects of developing cooperation in the field of alternative energy.
Noting that Iceland has extensive experience in this field, it was stressed that companies of İceland are ready to operate in Azerbaijan.
During the meeting, the sides also discussed issues of cooperation within international organizations, including the OSCE.