No:471/24, Nazir Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın keçmiş xarici işlər naziri İlya Darçiaşvili arasında telefon danışığı ilə bağlı mətbuat məlumatı
02 dekabr 2024 19:37
2 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın keçmiş xarici işlər naziri İlya Darçiaşvili arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov İlya Darçiaşvilinin Gürcüstanın xarici işlər naziri vəzifəsində çalışdığı müddətdə iki ölkənin yüksək səviyyəli və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığının daha da möhkəmləndirilməsi və beynəlxalq müstəvidə əməkdaşlığın genişləndirilməsi naminə birgə səyləri məmnunluqla vurğulayıb və qarşı tərəfə təşəkkürünü ifadə edib. Nazir Ceyhun Bayramov İlya Darçiaşviliyə uğurlar arzulayıb.
Azərbaycanla Gürcüstanı mehriban qonşuluq və tarixi dostluq əlaqələrinin, siyasi, iqtisadi, humanitar və digər sahələrdə strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin birləşdirdiyi vurğulanıb.

No:471/24, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Ilia Darchiashvili, former Minister of Foreign Affairs of Georgia
02 December 2024 19:37
On 2 December 2024, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Ilia Darchiashvili, former Minister of Foreign Affairs of Georgia.
Minister Jeyhun Bayramov emphasized with satisfaction the joint efforts made during Ilia Darchiashvili’s tenure as Minister of Foreign Affairs of Georgia for the further strengthening of high-level and mutually beneficial cooperation between the two countries and the expansion of cooperation in the international dimension, and expressed his gratitude to the other side. Minister Jeyhun Bayramov wished Ilia Darchiashvili success.
It was emphasized that Azerbaijan and Georgia are united by good-neighborly and historical friendly relations, and strategic partnership relations in political, economic, humanitarian and other fields.