No:457/25, Nazir Ceyhun Bayramovun NATO Baş katibinin müavini Radmila Şekerinska ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
4 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının (ATƏT) Nazirlər Şurasının Vyana şəhərində keçirilən 32-ci iclası çərçivəsində NATO Baş katibinin müavini Radmila Şekerinska ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan və NATO arasında əməkdaşlıq gündəliyinin təhlükəsizlik, müdafiə, enerji təhlükəsizliyi və digər aspektləri müzakirə olunub.
NATO üzv ölkələrinin səfirlərinin ölkəmizə cari ilin noyabr ayında ölkəmizə səfəri və yüksək səviyyəli görüşlər məmnunluqla xatırlanıb.
Nazir Ceyhun Bayramov, Vaşinqton sammiti çərçivəsində əldə olunmuş razılıqlar və sülh perspektivləri, bölgədə nəqliyyat dəhlizləri üzrə planlar barədə məlumat verib.
Görüş zamanı həmçinin, qarşılıqlı maraq doğuran digər ikitərəfli və regional məsələlər, NATO mexanizmləri çərçivəsində əməkdaşlıq ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:457/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with NATO Deputy Secretary General Radmila Shekerinska
04 December 2025 23:54
On 4 December 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with NATO Deputy Secretary General Radmila Shekerinska on the sidelines of the 32nd Meeting of the OSCE Ministerial Council held in Vienna.
During the meeting, aspects of the Azerbaijan–NATO cooperation agenda, including security, defense, energy security, and other areas, were discussed.
The recent visit of NATO member states’ ambassadors to Azerbaijan in November this year and the high-level meetings held during the visit were recalled with satisfaction.
Minister Jeyhun Bayramov provided information on the agreements reached within the framework of the Washington Summit, prospects for peace, and plans related to transport corridors in the region.
The meeting also included an exchange of views on other bilateral and regional issues of mutual interest, as well as cooperation within NATO mechanisms.