No:451/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Beynəlxalq Türk Mədəniyyət Təşkilatının (TÜRKSOY) Baş katibi Düsen Kaseinov ilə görüşünə dair məlumatı
22 noyabr 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Beynəlxalq Türk Mədəniyyət Təşkilatının (TÜRKSOY) Baş katibi Düsen Kaseinov ilə görüşüb.
Tərəflər, Azərbaycan və TÜRKSOY arasında faydalı əməkdaşlıq və təşkilatın türk xalqlarının ortaq mədəniyyətinin təşviqi istiqamətində gördüyü işlər üzrə ümumi fikir mübadiləsi aparıblar.
Baş katib Düsen Kaseinov Azərbaycanda “Nizami İli”nin elan olunması ilə əlaqədar təşkilat tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib və dahi şair və mütəfəkkir Nizami Gəncəvinin yaradıcılığına həsr edilmiş tədbirlərin gələn ilin mart ayınadək davam ediləcəyini söyləyib.
Baş katib Düsen Kaseinov TÜRSOY tərəfindən nəşr edilmiş, Nizami Gəncəvi yaradıcılığına həsr olunmuş kitabı və “Nizami xatirə nişanı”nı nazir Ceyhun Bayramova təqdim edib.

No:451/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Secretary General of the International Organization of Turkic Culture (TURKSOY) Dusen Kaseinov
On November 22, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Secretary General of the International Organization of Turkic Culture (TURKSOY) Dusen Kaseinov.
The sides exchanged views on mutually beneficial cooperation between Azerbaijan and TURKSOY and the work done by the organization to promote the common culture of the Turkic peoples.
Secretary General Dusen Kaseinov informed about the measures taken by the organization in connection with the proclamation of the "Year of Nizami" in Azerbaijan and said that the events dedicated to the works of the great poet and thinker Nizami Ganjavi will continue until March of next year.
Secretary General Dusen Kaseinov presented to Minister Jeyhun Bayramov a book dedicated to the work of Nizami Ganjavi, published by TURKSOY, and a "Nizami Memorial Medallion".