No:446/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovla İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahiyan arasında keçirilmiş görüş barədə məlumatı
Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 77-ci sessiyasının yüksək səviyyəli həftəsi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahiyan ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramov, Azərbaycan və İran arasında ikitərəfli əməkdaşlığın vacibliyini və iki ölkə tərəfindən bir sıra layihələrin uğurla icra olunduğunu qeyd edib. Bölgədə nəqliyyat və kommunikasiya dəhlizlərinin formalaşmasında əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub. C.Bayramov İranın xarici işlər nazirini Ermənistanın Azərbaycanla sərhəddə törətdiyi son təxribatlar barədə ətraflı məlumatlandırıb.

No:446/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting held between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amirabdollahian
On the sidelines of the high-level week of the 77th session of the UN General Assembly in New York, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amirabdollahian.
Minister Jeyhun Bayramov noted the importance of bilateral cooperation between Azerbaijan and Iran, as well as the successful implementation of a number of projects by the two countries. Satisfaction with the cooperation in the formation of transport and communication corridors in the region was expressed. J. Bayramov informed his interlocutor in detail on the latest provocations committed by Armenia on the border with Azerbaijan. Exchange of views on some issues of bilateral cooperation also took place.