No:432/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Beynəlxalq Böhran Qrupunun prezidenti və baş icraçı direktoru Komfort Ero ilə görüşü barədə məlumatı
Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 77-ci sessiyasının yüksək səviyyəli həftəsi çərçivəsində Beynəlxalq Böhran Qrupunun prezidenti və baş icraçı direktoru Komfort Ero ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramov görüş zamanı 44 günlük Vətən müharibəsindən sonra post-münaqişə dövründə bölgədə sülh və sabitliyin təmin olunması istiqamətində ölkəmizin həyata keçirdiyi tədbirlər, bərpa və yenidənqurma işləri barədə məlumat verilib, Ermənistanla sülh müqaviləsinin imzalanması üçün irəli sürdüyü təklif üzrə fikir mübadiləsi aparılıb. Ermənistanın son təxribatlarının əsas məqsədinin prosesləri ləngitmək məqsədi daşıdığı, buna baxmayaraq, prosesin irəlilədilməsi üçün danışıqların davam etdirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Bununla yanaşı, müzakirələr çərçivəsində Beynəlxalq Böhran Qrupunun ölkəmiz ilə bağlı tərtib etdiyi hesabatlar üzrə məsələlər qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb, Qrupun bir sıra məsələlər üzrə sualları cavablandırılıb.

No:432/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the President and CEO of the International Crisis Group Comfort Ero
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with  Comfort Ero, President and CEO of the International Crisis Group on the sidelines of the high-level week of the 77th session of the UN General Assembly in New York.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov informed his interlocutor on the steps taken by Azerbaijan for ensuring peace and stability in the region after the 44-day Patriotic War, restoration and reconstruction work. Exchange of views on the proposal of Azerbaijan for signing a peace treaty with Armenia also took place. It was emphasized that  Armenia's main goal in recent provocation in the region was to slow down the normalization process. The importance of continuing the negotiations to advance the process was also noted.
The issues related to the reports compiled by the International Crisis Group regarding Azerbaijan were brought up within the discussions, and ICG's questions on a number of issues were answered.