No:416/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Sudan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Abbas Mustafa Əhməd Abdallanı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Sudan arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətləri üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Səfir Abbas Abdalla, Qoşulmama Hərəkatının Bakıda keçirilən XVIII Zirvə Görüşü çərçivəsində Sudanın Suveren Keçid Şurasının Sədri Abdel Fattah Abdelrahman Al-Burhanın Prezident İlham Əliyevlə keçirdiyi görüşü məmnunluqla xatırlayaraq, bu görüşün Sudan-Azərbaycan əlaqələrinin inkişafına böyük töhfə verdiyini qeyd etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov öz növbəsində Azərbaycanın Sudanla, o cümlədən Qoşulmama Hərəkatına üzv dövlətlərlə əməkdaşlığa mühüm əhəmiyyət verdiyini bildirdi, ölkələrimizin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində bir-birini dəstəkləməsinin vacibliyini vurğuladı.
Sonra səfir Abbas Abdalla Azərbaycanda diplomatik fəaliyyətinin uğurla həyata keçirilməsində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Abbas Abdallanın ikitərəfli münasibətlərin inkişafı istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Tərəflər arasında, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran regional təhlükəsizlik  məsələləri  ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No:416/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Abbas Mustafa Ahmed Abdalla, the Ambassador of the Republic of Sudan to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
The sides had an exchange over the bilateral cooperation relations between Azerbaijan and Sudan.
Recalling the meeting of the Chairman of Sovereign Council of Sudan Abdel Fattah Abdelrahman al-Burhan with President Ilham Aliyev on the sidelines of the XVIII Summit of the Non-Aligned Movement in Baku, Ambassador Abbas Abdalla stated that the said meeting greatly contributed to the development of Sudan-Azerbaijan relations.
Minister Elmar Mammadyarov, in his turn, expressed that Azerbaijan attaches great importance to cooperation with Sudan, as well as other NAM member states, and stressed the importance of our countries supporting each other within international organizations.
Afterward, Ambassador Abbas Abdalla expressed his gratitude for the support provided for the successful fulfillment of his diplomatic activities in Azerbaijan.
Elmar Mammadyarov highly appreciated the efforts of Ambassador Abbas Abdalla aimed at developing bilateral relations and wished him every success in his future activities.