No:405/19, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Yunanıstan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Nikolaos Kanellosu diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Yunanıstan arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətləri üzrə fikir mübadiləsi apardılar.
Səfir Nikolaos Kanellos diplomatik fəaliyyətinin uğurla həyata keçirilməsində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Nikolaos Kanellosun ikitərəfli münasibətlərin inkişafı istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.
Tərəflər arasında, habelə qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No:405/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Nikolaos Kanellos, the Ambassador of the Hellenic Republic to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure
The sides had an exchange over the bilateral cooperation relations between Azerbaijan and Greece.
Ambassador Nikolaos Kanellos expressed his gratitude for the support provided for the successful fulfillment of his diplomatic activities.
Elmar Mammadyarov highly appreciated the efforts of Ambassador Nikolaos Kanellos aimed at developing bilateral relations and wished him every success in his future activities.