No:396/19, Latviya Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Latviya Milli Kitabxanasını ziyarət edib
13 dekabr 2019 03:13
Nazir Elmar Məmmədyarovu Milli Kitabxananın direktoru Andris Vilks qarşılayıb. Kitabxana haqqında məlumat verən A.Vilks Xarici İşlər nazirinə kitab hədiyyə edib.
Nazir Elmar Məmmədyarov Latviya Milli Kitabxanası ilə Azərbaycan Milli Kitabxanası arasında daimi təmasların xalqlararası əlaqələrə töhfə verəcəyini qeyd edib. Öz növbəsində Nazir, Latviya Milli Kitabxanasına Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsinə həsr edilən kitabı hədiyyə edib. Nazir, həmçinin Kitabxanada yaradılmış və ölkəmizə həsr edilmiş müxtəlif kitablardan ibarət daimi Azərbaycan guşəsi ilə tanış olub.

Press release 13 December 2019 03:13
No:396/19, Within his official visit to Latvia Foreign Minister Elmar Mammadyarov visited the National Library of Latvia.
13 December 2019 03:13
Minister Elmar Mammadyarov was welcomed by the director of the National Library Andris Wilks. Providing information about the library, A.Wilks presented the book to the Minister of Foreign Affairs.
Minister Elmar Mammadyarov noted that the regular contacts between the National Library of Latvia and the Azerbaijan National Library would contribute to international relations between two nations. In his turn, the Minister presented the National Library of Latvia a book dedicated to the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan. The Minister also got acquainted with the permanent corner consisting of various books and dedicated to Azerbaijan.