No:393/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin məlumatı
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin məlumat verdiyi kimi, 14 oktyabr 2021-ci il tarixində Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qanunsuz erməni silahlı dəstələri tərəfindən açılan snayper atəşi nəticəsində Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçusu əsgər Həmzəyev Əfqan Bəhram oğlu həlak olub.
Bu terror-təxribat əməlini kəskin şəkildə qınayırıq.
Ermənistanın dəstəklədiyi qanunsuz erməni silahlı dəstələri tərəfindən törədilən bu təxribat Ermənistanın 10 noyabr 2020-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatla üzərinə götürdüyü öhdəliklərinin kobud pozulmasıdır və bölgədəki vəziyyətin gərginləşdirilməsinə xidmət edir.
Rusiyanın vasitəçiliyi ilə Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin görüşünün keçirildiyi bir vaxtda erməni silahlı dəstələrinin törətdiyi bu təxribat Ermənistan tərəfinin revanşist mövqeyini nümayiş etdirməklə yanaşı, Rusiya sülhməramlılarının fəaliyyətinə əngəl törətmək cəhdlərini göstərir.

No:393/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
According to the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, on October 14, 2021, Azerbaijani soldier Hamzayev Afgan Bahram oglu was killed by sniper fire opened by illegal Armenian armed detachments in the territory of Azerbaijan, where Russian peacekeepers are temporarily deployed.
We strongly condemn this act of terrorism.
This provocation committed by illegal Armenian armed detachments supported by Armenia is a gross violation of Armenia's obligations under the trilateral statement of November 10, 2020, and serves to aggravate the situation in the region.
This provocation committed by the Armenian armed detachments while the Russian-mediated meeting of the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia was taking place, demonstrates the revanchist position of the Armenian side, as well as its attempts to obstruct the activities of Russian peacekeepers.