No:390/23, Azərbaycanla Ermənistan arasında delimitasiya üzrə komissiyaların dördüncü iclası barədə mətbuat məlumatı
12 iyul 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası ilə Ermənistan Respublikası arasında sərhəddə Azərbaycan Respublikasının Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev və Ermənistan Respublikasının Baş nazirinin müavini Mher Qriqoryanın sədrliyi altında, müvafiq olaraq, Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyasının və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın dördüncü iclası keçirilib.
Tərəflər Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikasının rəhbərləri səviyyəsində müxtəlif formatlarda əldə edilən razılaşmaları nəzərə alaraq, delimitasiya məsələlərinin müzakirəsini davam edib, bir sıra təşkilati və prosedur məsələləri nəzərdən keçiriblər.
Tərəflər, həmçinin Komissiyaların növbəti görüşünün keçirilməsinin tarixi və yerini işçi qaydada müəyyən etmək barədə razılığa gəliblər.

No:390/23, Press release on the fourth meeting of Commissions on Border Delimitation between Azerbaijan and Armenia
12 July 2023 18:29
On July 12, 2023, the fourth meeting of the State Commission on the state border delimitation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia and of the Commission on the state border delimitation and border security issues was held at the border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia under the chairmanship of the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev and the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan.
The sides continued the discussion of delimitation issues and reviewed a number of organizational and procedural manners taking into account the agreements reached in various formats at the level of the leaders of the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia.
The sides also agreed to determine the date and place of the next meeting of the Commissions at the working level.