No:390/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Finlandiya Respublikasının Xarici İşlər nazirinin müavini ilə görüşüb
06 dekabr 2019 06:32
Slovakiyanın Bratislava şəhərində keçirilən ATƏT-in Nazirlər Şurasının 26-cı görüşü çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Finlandiyanın Xarici İşlər nazirinin müavini Matti Anttonen ilə görüşüb.Görüşdə tərəflər iki ölkə arasında mövcud olan ikitərəfli münasibətlərin hazırkı durumu haqqında fikir mübadiləsi apardılar. Tərəflər ölkələr arasında siyasi, iqtisadi, ticarət, mədəni-humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini ifadə etdilər.
Tərəflər, həmçinin Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli istiqamətində aparılan danışıqların hazırkı vəziyyəti, o cümlədən iki ölkə nazirinin Bratislavada keçirilən görüşü ilə bağlı müzakirələr apardılar.
Daha sonra tərəflər arasında qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər, o cümlədən regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 06 December 2019 06:32
No:390/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Deputy Foreign Minister of the Republic of Finland
06 December 2019 06:32
On the sidelines of the 26th meeting of the OSCE Ministerial Council held in Bratislava, Slovakia, the Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Finnish Deputy Foreign Minister Matti Anttonen.
During the meeting, the sides exchanged views on the current state of bilateral relations existing between the two countries. The sides expressed the importance of further development of bilateral cooperation in political, economic, trade, cultural-humanitarian and other spheres.
The sides also discussed the current situation of the negotiations over the settlement of Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, including the meeting of the foreign ministers of both states in Bratislava.
The sides then exchanged views on other issues of mutual interest, including the regional and global security issues.