No:384/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Uqanda xarici işlər naziri Odonqo Jeje Abubakar ilə görüşünə dair məlumatı
12 Oktyabr 2021-ci il tarixində, Belqradda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyi ilə bağlı yüksək səviyyəli görüş çərçivəsində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Uqanda Respublikası xarici işlər naziri Odonqo Jeje Abubakar ilə görüşüb.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan və Uqanda arasında ikitərəfli münasibətlər, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Uqandanın Qoşulmama Hərəkatında 2023-cü ilin sonunda sədrliyi həyata keçirəcəyi və bu xüsusda, iki ölkə arasında əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə edən nazirlər, Uqanda və Azərbaycan arasında siyasi məsləhətləşmələrin aparılmasını qərara alıblar.

No:384/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Uganda Abubaker Jeje Odongo
On October 12, 2021, within the framework of a high-level meeting dedicated to the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement in Belgrade, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uganda Abubaker Jeje Odongo.
At the meeting, the sides exchanged views on bilateral relations between Azerbaijan and Uganda, as well as cooperation within international organizations.
The Ministers, having discussed the chairmanship of Uganda in the Non-Aligned Movement at the end of 2023 and, in this regard, issues of cooperation between the two countries decided to hold political consultations between Uganda and Azerbaijan.