Mətbuat şərhi 03 dekabr 2019 05:32
No:384/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov İsrailin Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Corc Diki qəbul edib
03 dekabr 2019 05:32
Nazir Elmar Məmmədyarov Israilin ölkəmizdəki səfiri Corc Diki yeni təyinatı münasibətilə təbrik edərək, onun iki ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcəyinə ümid etdiyini bildirdi.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan və İsrail arasında enerji və təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlığın inkişafından məmnunluq ifadə etdilər, iqtisadi, elm-təhsil, turizm, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin əhəmiyyətini qeyd etdilər.
Səfir Corc Dik etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Səfir Corc Dik diplomatik fəaliyyəti dövründə ölkələrimiz arasında əlaqələrin daha da möhkəmlənməsi səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.

Press release 03 December 2019 05:32
No:384/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of Israel to the Republic of Azerbaijan, George Deek
03 December 2019 05:32
Congratulating the newly appointed Ambassador of Israel on his appointment, Minister Elmar Mammadyarov expressed his hope that he would contribute to further development of relations between the two countries.
During the meeting, the sides expressed satisfaction over the development of the cooperation in security and energy spheres, as well as stressed the importance of developing cooperation in economic, scientific-educational, tourism, culture and other fields between Azerbaijan and Israel.
Ambassador George Deek presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Ambassador George Deek stressed that he would spare no efforts to strengthen the ties between the two countries during his diplomatic term.