No:381/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Kabildəkı Rusiya səfirliyinə terror hücumu ilə bağlı açıqlaması
5 sentyabr 2022-ci il tarixində Rusiya Federasiyasının Kabil şəhərindəki səfirliyinə edilən terror hücumu nəticəsində 2 rus diplomatının, habelə əfqan vətəndaşlarının vəfat etməsi xəbərini kədərlə qarşılayırıq. Terrorla üzləşmiş bir dövlət olaraq Azərbaycan terrorçuluğun bütün forma və təzahürlərini qətiyyətlə pisləyir. Diplomatların həyatına qəsd qəbul edilməzdir.
Terror hücumu nəticəsində həyatını itirən şəxslərin ailə üzvlərinə və yaxınlarına başsağlığı bildirir və yaralıların tezliklə sağalmasını diləyirik.

No:381/22, Statement of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan regarding the terrorist attack on the Russian Embassy in Kabul
We are saddened by the news of the death of 2 Russian diplomats, as well as the Afghan citizens as a result of the terrorist attack on the embassy of the Russian Federation in Kabul on September 5, 2022. As a state that has faced terrorism, Azerbaijan strongly condemns all forms and manifestations of terrorism. Attempts on the lives of diplomats are unacceptable.
We express our condolences to the family members and relatives of those who lost their lives as a result of the terrorist attack and wish the injured a speedy recovery.