No:379/24, Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri arasında ABŞ dövlət katibi tərəfindən təşkil olunmuş görüşə dair mətbuat məlumatı
26 sentyabr 2024 12:59
26 sentyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan BMT Baş Assambleyasının 79-cu sessiyası çərçivəsində ABŞ dövlət katibi Antoni Blinkenin təşəbbüsü və iştirakı ilə Nyu Yorkda görüş keçiriblər.
Tərəflər mümkün qısa müddət ərzində Sülhün və dövlətlərarası münasibətlərin təsis edilməsi haqqında Sazişin yekunlaşdırılması üçün əlavə səylərin göstərilməsi barədə razılığa gəliblər.
Azərbaycan və Ermənistan tərəfləri görüşü təşkil etdiyinə görə dövlət katibinə minnətdarlıq bildiriblər.

No:379/24, Press Release following the meeting between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia, hosted by the U.S. Secretary of State held in New York
On 26 September 2024 under the initiative and with participation of the U.S. Secretary of State Antony J. Blinken, the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan met in New York, on the sidelines of the 79th session of the UN General Assembly.
The parties agreed to put additional efforts towards the conclusion of the Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations in the shortest possible period.
The Azerbaijani and Armenian sides expressed their gratitude to the Secretary of State for organizing the meeting.