No:379/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Slovakiyanın xarici işlər və Avropa naziri Miroslav Layçakla görüşdü
29 noyabr 2019 10:17
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov ölkəmizdə səfərdə olan Slovakiyanın Xarici İşlər və Avropa naziri Miroslav Layçakla təkbətək formatda görüş keçirib.
Görüşün sonunda nazir Elmar Məmmədyarov Slovakiyalı həmkarı M.Layçaka “Azərbaycan diplomatik xidmət orqanlarının 100 illiyi” ilə əlaqədar yubiley medalını təqdim edib.
Slovakiya naziri, öz növbəsində Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Xatirə kitabına öz ürək sözlərini yazdı.

Press release 29 November 2019 10:17
No:379/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign and European Affairs of Slovakia Miroslav Lajčák
29 November 2019 10:17
Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a tête-à-tête meeting with the Minister of Foreign and European Affairs of Slovakia, Miroslav Lajčák.
At the end of the meeting, Minister Elmar Mammadyarov presented his Slovakian counterpart the commemorative medal of the 100th Anniversary of the Diplomatic Service of Azerbaijan.
In his turn, Slovakian Minister wrote his heartfelt words in the Memorial Book dedicated to the 100th anniversary of the Diplomatic Service of the Republic of Azerbaijan.