No:371/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığına dair məlumatı
23 avqust 2022 17:00
23 avqust 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı nazirlər cari regional vəziyyət və ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyi üzrə fikir mübadiləsi aparıblar. Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində əməkdaşlıq istiqamətləri, habelə beynəlxalq platformalarda fəaliyyət məsələləri müzakirə edilib.

No:371/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the phone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
23 August 2022 17:00
On August 23, 2022, a phone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu.
During the phone conversation Ministers exchanged views on the current regional situation and the bilateral cooperation agenda. Cooperation areas within the framework of the Organization of Turkic States, as well as activities within the international platforms were discussed.