No:369/19, Azərbaycan xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycana yeni təyin olunmuş səfiri Sami Abdulla Goşehi qəbul edib
09 noyabr 2019 03:44
Görüşdə iki ölkə arasında əməkdaşlığın müxtəlif sahələrdə inkişafından məmnunluq ifadə edildi.Siyasi əlaqələrin mövcud inkişafının ikitərəfli iqtisadi münasibətlərin daha da irəlilədilməsinə təkan verəcəyini bildirən Elmar Məmmədyarov bu xüsusda, iqtisadiyyat, turizm, təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin və Hökumətlərarası Komissiyanın fəaliyyətinin əhəmiyyətini xüsusilə vurğuladı.
Ölkələrimiz arasında bir sıra sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi üçün geniş potensialın olduğunu qeyd edən səfir Sami Abdulla Goşeh diplomatik fəaliyyəti dövründə İordaniya-Azərbaycan arasında əlaqələrin daha da inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.
Görüşdə səfir Səmi Abdulla Ğoşe etimadnaməsinin surətini Elmar Məmmədyarova təqdim edib.
Elmar Məmmədyarov Səfir Sami Abdulla Ğoşehi Azərbaycana səfir təyin olunması münasibətilə təbrik etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

Press release 09 November 2019 03:44
No:369/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Sami Abdullah Ghosheh, the newly appointed Ambassador of Hashemite Kingdom of Jordan to the Republic of Azerbaijan
09 November 2019 03:44
Elmar Mammadyarov said that the current development of political relations would serve to the advancement of bilateral economic relations and in this regard mentioned the importance of furthering cooperation in economy, tourism, education and other spheres and activity of Inter-Governmental Commission.
Stressing the great potential for furthering cooperation between our countries in a number of areas, Ambassador Sami Abdullah Ghosheh vowed to spare no efforts for further development of relations between Jordan and Azerbaijan during his diplomatic tenure.
The Ambassador presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Minister Elmar Mammadyarov congratulated Ambassador Sami Abdullah Ghosheh on being appointed as Ambassador to Azerbaijan and wished him every success in his future activities.