Mətbuat şərhi 06 noyabr 2019 05:16
Avropa İttifaqının Şərq Tərəfdaşlığının 10 illik yubileyi münasibətilə üzv ölkələrinin xarici işlər nazirlərinin Stokholmda keçirilən görüşü çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Ukrayna Xarici Işlər naziri Vadim Pristayko ilə görüşüb.
Nazirlər iki ölkə arasında ikitərəfli münasibətlərin hazırkı durumu, əməkdaşlığın cari inkişaf səviyyəsi və perspektivləri barəsində fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüş zamanı ölkələrimiz arasında bir çox sahələrdə, o cümlədən iqtisadi, ticarət, nəqliyyat və digər sahələrdə mövcud olan əməkdaşlıq yüksək qiymətləndirildi. Bölgədə həyata keçirilən strateji layihələr barədə fikir mübadiləsi aparıldı.
Tərəflər Azərbaycan və Ukraynanın müxtəlif beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə etdilər və bu istiqamətdə birgə səylərin davam etdirilməsinə dair razılıq ifadə edildi.

No:365/19, Foreign Minister Elmar Mammayarov met the Foreign Minister of Ukraine
On the sidelines of the EU’s Eastern Partnership (EaP) Ministerial Meeting held in Stockholm and dedicated to the 10th Anniversary jubilee of the EaP, the Foreign Minister Elmar Mammayarov met Vadym Prystaiko, the Foreign Minister of Ukraine.
The Ministers exchanged views on the current state of bilateral relations, as well as the current level of and perspectives of development of cooperation between the two countries.
During the meeting, the sides also expressed their satisfaction with the existing cooperation in economic, trade, transport and the other spheres between the two countries. An exchange took place over the strategic projects implemented in the region.
Furthermore, the sides discussed perspectives of cooperation between Azerbaijan and Ukraine within the framework of various international organizations and agreed to continue joint efforts to this end.