Mətbuat şərhi 19 dekabr 2017
No:362/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa Parlamentinin deputatı, Avropada mühafizəkarlar və islahatçılar Alyansının prezidenti Yan Zahradili qəbul edib
Görüşdə Azərbaycanla Avropa İttifaqı arasında münasibətlərin inkişaf perspektivləri, Brüsseldə keçirilmiş Şərq Tərəfdaşlığı Sammitinin nəticələri, enerji və nəqliyyat sahəsində əməkdaşlıq, Avropa Parlamenti ilə əlaqələr mövzusunda müzakirələr aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanla Avropa İttifaqı arasında strateji tərəfdaşlığa dair saziş üzrə aparılan danışıqlar prosesi barəsində danışaraq, bu sənədin ikitərəfli əlaqələrin hərtərəfli inkişafı üçün mühüm zəmin yaradacağına əminliyini ifadə etdi.

No:362/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Yan Zahradil, a member of European Parliament, President of Alliance of Conservatives and Reformists in Europe
At the meeting, the sides had discussions on the prospects of European Union -Azerbaijan cooperation, outcomes of Eastern Partnership Brussels Summit, , energy and transport cooperation with EU and Azerbaijan's relations with European Parliament.
Touching upon on the negotiation process on the Strategic Partnership Agreement between Azerbaijan and EU, Minister Mammadyarov expressed his assurance that this document will provide an important framework for the comprehensive development of bilateral relations.
During the meeting, the sides also exchanged views on the issues of mutual concern.