Mətbuat şərhi 26 oktyabr 2019 08:17
No:350/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşü çərçivəsində Misir Ərəb Respublikasının Xarici İşlər naziri Sameh Şükri ilə görüşüb
26 oktyabr 2019 08:17
Görüş zamanı Azərbaycan və Misir arasında uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi bildirildi, əlaqələrin perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Sameh Şükri Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşünün mükəmməl səviyyədə təşkilinə və qonaqpərvərliyə görə Azərbaycan tərəfinə təşəkkürünü bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov iki ölkə arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyətindən məmnunluq ifadə edərək, xüsusilə enerji sahəsində əməkdaşlığı qeyd etdi. Həmçinin turizm sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi perspektivləri vurğulandı.
Tərəflər iki ölkə arasında müqavilə-hüquq bazasının daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini qeyd etdi.
Görüşdə, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No:350/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Mr. Sameh Shoukry, Minister of Foreign Affairs of the Arab Republic of Egypt on the sidelines of the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement held in Baku
26 October 2019 08:17
At the meeting, the sides noted that Azerbaijan and Egypt maintain successful cooperation, and discussed the prospects of bilateral relations.Minister Sameh Shoukry expressed his gratitude to Azerbaijan for the excellent organization of and hospitality shown at the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement in Baku.
Minister Elmar Mammadyarov expressed satisfaction over the existing bilateral cooperation relations and emphasized in this regard the cooperation in the energy field. The perspectives of further enhancing cooperation in the tourism sphere were also emphasized.
During the meeting, the sides stressed the importance of further improving the treaty and legal basis between the countries.