No:347/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşü çərçivəsində Küveyt Dövlətinin Baş nazirinin müavini, Xarici İşlər naziri Sabah Xalid Al Hamad Al Sabah ilə görüşüb
26 oktyabr 2019 07:11
Nazirlər iki ölkə arasında mövcud olan əməkdaşlıq münasibətləri və ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivləri barəsində fikir mübadiləsi apardılar.Azərbaycanı Qoşulmama Hərəkatına sədrliyi münasibətilə təbrik edən Sabah Xalid Al Hamad Al Sabah XVIII Zirvə Görüşünün yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu diqqətə çatdırdı.
Görüş zamanı ikitərəfli siyasi münasibətlərin cari vəziyyətini yüksək qiymətləndirildi və Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Küveyt Dövləti Hökuməti arasında Əməkdaşlıq üçün Birgə Komissiyanın növbəti iclasının tezliklə keçirilməsinin zəruriliyi vurğulandı.
Tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.

Press release 26 October 2019 07:11
No:347/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Deputy Prime Minister and Foreign Minister of the State of Kuwait, Sabah Al Khalid Al Sabah on the sidelines of the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement held in Baku
26 October 2019 07:11
The Ministers exchanged their views on the existing cooperation relations between the two countries and the prospects of enhancing bilateral relations.
Minister Sabah Al Khalid Al Sabah congratulated Azerbaijan for its Chairmanship to the NAM and underlined that the Summit has been organized at a high level.
During the meeting the sides highly valued the current level of bilateral political relations between the two countries. The importance of holding the next meeting of the Joint Commission on Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of Kuwait soon was stressed.