No:339/25, Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası xarici işlər nazirləri arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
12 avqust 2025 18:30
12.08.2025
12 avqust 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında telefon danışığı aparılıb.
Nazirlər telefon danışığında Vaşinqton Zirvə görüşü zamanı imzalanmış Birgə Bəyannamənin icrasını, eləcə də etimad quruculuğu tədbirlərini müzakirə ediblər.
Nazirlər həmçinin regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıb və birbaşa dialoqun davam etdirilməsinə hazır olduqlarını bir daha təsdiq ediblər.

No:339/25, Press release on the phone call between the Ministers of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia
12 August 2025 18:30
12.08.2025
On 12 August 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, had a phone call with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan.
The Ministers discussed the implementation of the Joint Declaration signed during the Washington D.C. Summit, as well as confidence-building measures.
Jeyhun Bayramov and Ararat Mirzoyan exchanged views on regional issues and reaffirmed their readiness to continue direct dialogue.