Mətbuat şərhi 24 oktyabr 2019 05:39
No:336/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşü çərçivəsində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər üzrə dövlət naziri Ənvər Qarqaşı ilə görüşüb
24 oktyabr 2019 05:39
Görüşün əvvəlində nazir Elmar Məmmədyarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindən olan həmkarına Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş medalı təqdim etdi. Qarşı tərəf təltif üçün nazir Məmmədyarova səmimi təşəkkürünü ifadə etdi.
Nazir Ənvər Qarqaşı, Qoşulmama Hərəkatının nazirlər toplantısının yüksək səviyyədə təşkilinə görə Azərbaycana təşəkkür etdi və ölkəmizin təşkilata sədrliyi münasibətilə Azərbaycan tərəfinə təbriklərini çatdırdı.
Elmar Məmmədyarov yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin iki ölkə arasında əlaqələrin inkişafında mühüm rol oynadığını diqqətə çatdırdı. Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatı nazirlər konfransında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər üzrə dövlət naziri Ənvər Qarqaşın iştirakının önəmini qeyd etdi.
Nazir Ənvər Qarqaşı ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyini bildirdi və BƏƏ-dən Azərbaycana gələn turistlərin sayının ildən-ilə artmasını məmnunluqla vurğuladı.
Nazirlər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran regional təhlükəsizlik məsələlərini də müzakirə etdilər.
Görüşün sonunda Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər üzrə dövlət naziri cənab Ənvər Qarqaşı Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Xatirə kitabına öz ürək sözlərini yazdı.

No:336/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Foreign Minister of the United Arab Emirates (UAE), Anwar Gargash on the sidelines of the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement in Baku
24 October 2019 05:39
At the meeting, Minister Elmar Mammadyarov presented the medal dedicated to the 100th Anniversary of the Diplomatic Service of the Republic of Azerbaijan to his counterpart from the UAE and Foreign Minister Anwar Gargash expressed his sincere gratitude for the award.The sides expressed satisfaction with the development of relations between Azerbaijan and the United Arab Emirates.
Minister Anwar Gargash thanked Azerbaijan for the high-level Ministerial Meeting of the Non-Aligned Movement and expressed his congratulations to the Azerbaijani side for the chairmanship in the Non-Aligned Movement.
Minister Elmar Mammadyarov noted that high-level reciprocal visits play an important role in the development of relations between the two countries. He underlined the significance of Anwar Gargash`s participation at the Ministerial Conference of the Non-Aligned Movement held in Baku.
Minister Anwar Gargash said that bilateral relations between the two countries are developing successfully, and noted with pleasure that the number of UAE tourists visiting Azerbaijan is increasing year by year.
At the end of the meeting, Foreign Minister of the United Arab Emirates (UAE), Anwar Gargash wrote his heartfelt words in the commemorative book dedicated to the 100th Anniversary of the Diplomatic Service of the Republic of Azerbaijan.