Mətbuat şərhi 24 oktyabr 2019 05:30
No:335/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Toplantısı çərçivəsində İraq Respublikasının Xarici İşlər naziri Məhəmməd Əli Əlhakim ilə görüşüb
24 oktyabr 2019 05:30
Görüşdə Azərbaycan və İraq arasında mövcud olan ikitərəfli münasibətlərin səviyyəsindən məmnuniyyət ifadə olundu.
Həmçinin görüşdə, Azərbaycanla İraq arasında iqtisadi-ticari, o cümlədən sərmayələr, habelə humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın uğurla inkişaf etdiyindən bəhs edən nazirlər qarşılıqlı faydalı əlaqələrin hər iki xalqın mənafeləri naminə daha da inkişaf edəcəyinə dair əmin olduqlarını bildirdilər.
İraq XİN-in başçısı Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatında sədrliyi dövründə ali dəyərlərin təbliğinin qlobal sülh və əmin-amanlığa xidmət edəcəyini ifadə edib və ölkəmizə sədrliyi dövründə uğurlar diləyib.
Görüşün sonunda Nazir Məhəmməd Əli Əlhakim Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Xatirə kitabına öz ürək sözlərini yazdı.

Press release 24 October 2019 05:30
No:335/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Mohamed A.Alhakim, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of İraq on the sidelines of the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement in Baku
24 October 2019 05:30
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the level of bilateral relations between Azerbaijan and Iraq.
Talking about the successful development of cooperation between Azerbaijan and İraq in the fields of economy and trade, including investments, as well as humanitarian and other areas, the Ministers pointed out the confidence that the mutually beneficial relations would continue to develop for the benefit of both peoples.
İraq's Foreign Minister expressed confidence that during Azerbaijani presidency in the Non-Aligned Movement the high values will be gradually promoted and it would contribute to global peace and prosperity and wished all the best to Azerbaijan during its chairmanship.
At the end of the meeting, Minister Mohamed A.Alhakim wrote his heartfelt words in the Memorial Book dedicated to the 100th anniversary of the Diplomatic Service of the Republic of Azerbaijan.