Mətbuat şərhi 25 dekabr 2018 07:09
No:335/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Braziliya Federativ Respublikasının yeni təyin olunmuş səfirini qəbul edib
25 dekabr 2018 07:09
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Braziliya Federativ Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunan səfiri Manuel Adalberto Karlos Monteneqro Lopes da Kruzu qəbul etdi.
Görüş zamanı tərəflər iki ölkə arasındakı münasibətlərin hazırkı durumunu yüksək qiymətləndirdilər, eyni zamanda münasibətlərin daha da inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğunu qeyd etdilər.
Tərəflər Azərbaycan və Braziliya arasında yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfər mübadiləsinin ikitərəfli əməkdaşlığın daha da irəli aparılması baxımından vacibliyini ifadə etdilər.
Səfir Manuel Adalberto Karlos Monteneqro Lopes da Kruz etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Braziliyanın yeni təyin olunmuş səfirinə diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

No:335/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Federative Republic of Brazil
25 December 2018 07:09
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Federative Republic of Brazil to the Republic of Azerbaijan Manuel Adalberto Carlos Montenegro-Lopes-da-Cruz.At the meeting the sides highly appreciated the current level of bilateral relations between the two countries and at the same time underlined the great potential for further development of relations.
The parties stressed the importance of exchanging high-level reciprocal visits between Azerbaijan and Brazil in terms of furthering the bilateral cooperation.
Ambassador Manuel Adalberto Carlos Montenegro-Lopes-da-Cruz presented the copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.