No:332/18,XİN-in Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi, səfir Pərvin Mirzəzadə Çilinin yeni təyin olunmuş müvəqqəti işlər vəkilini qəbul edib
Xarici İşlər Nazirliyinin Dövlət Protokolu idarəsinin rəisi, səfir Pərvin Mirzəzadə Çili Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş müvəqqəti işlər vəkili Qabriel Xaranı qəbul edib.
Pərvin Mirzəzadə Q.Xaraya Azərbaycanda diplomatik fəaliyyəti dövründə uğurlar arzu etdi. Çilinin Azərbaycanda Səfirliyinin fəaliyyətə başladığını qeyd edən Çili diplomatı iki ölkə arasında əməkdaşlığın inkişafı naminə səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.

Head of the State Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs Ambassador Parvin Mirzazade met with the newly appointed Chargé d'affaires of the Republic of Chile Gabriel Jara.
At the meeting Ambassador Parvin Mirzazade wished every success to G.Jara during his diplomatic tenure in Azerbaijan. Noting that the Embassy of Chile has started operating in Azerbaijan, the Chilean diplomat stated that he will spare no efforts for the development of cooperation between the two counties.