No:331/17, Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Azərbaycana rəsmi səfər edəcək
Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov 19-20 noyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikasında rəsmi səfərdə olacaqdır.
Səfər çərçivəsində nazir Sergey Lavrovun xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və digər yüksək rəsmi şəxslərlə görüşü nəzərdə tutulub.
Görüşdən sonra hər iki nazirin iştirakı ilə birgə mətbuat konfransı keçiriləcəkdir.
Qonşu və dost ölkələr olan Azərbaycan və Rusiya arasında ikitərəfli əlaqələr strateji tərəfdaşlıq xarakteri daşıyır. Bu il Azərbaycan və Rusiya arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 illiyi ilə əlamətdardır.
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 28 aprel 2017-ci il tarixində Rusiya Federasiyasında işgüzar səfərdə olub.

Press release 18 November 2017 04:50
No:331/17, Minister of Foreign Affairs of Russian Federation Sergey Lavrov will pay an official visit to Azerbaijan
18 November 2017 04:50
Minister of Foreign Affairs of Russian Federation Sergey Lavrov will be on an official visit in the Republic of Azerbaijan on November 19 -20.
Within the framework of the visit Minister Sergey Lavrov will have a meeting with the Foreign Minister Elmar Mammadyarov and other high officials.
Ministers will hold a joint press-conference after the meeting.
As neighbourly and friendly countries bilateral relations between Azerbaijan and Russia are at the level of strategic partnership. This year marks the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Azerbaijan and Russia.