No:330/25, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi nəzdində fəaliyyət göstərən “Diplomatiya Könüllüləri” qrupuna qəbula dair mətbuat məlumatı
01 avqust 2025 10:47
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi, 2025-2026-cı il üzrə Nazirliyin nəzdində fəaliyyət göstərən “Diplomatiya Könüllüləri” qrupuna könüllülərin qəbulunu elan edir.
Könüllü sıralarına qoşulmaq istəyən namizədlər üzvlük üçün müəyyən olunmuş tələblərə uyğun şəkildə XİN-in rəsmi internet səhifəsindəki elektron xidmət vasitəsilə müraciət edə bilərlər.
15 avqust 2025-ci il müraciətlərin qəbulu üçün son tarixdir.
Müraciətlərin qəbulu yekunlaşdıqdan sonra tələblərə uyğun namizədlərlə seçim prosesinin növbəti mərhələsi üçün əlaqə saxlanılacaq.

No:330/25, Press release on the admission to the “Diplomatic Volunteers” group operating under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
01 August 2025 10:47
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan announces the admission of volunteers to the “Diplomatic Volunteers” group operating under the Ministry for the 2025–2026 period.
Candidates wishing to join the volunteer group may apply for membership through the electronic service available on the official website of the Ministry, in accordance with the established requirements.
The deadline for applications is 15 August 2025.
After the completion of the application process, candidates who meet the requirements will be contacted for the next stage of the selection process.