Mətbuat şərhi 16 sentyabr 2021
No:328/21, Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Fransanın Avropa və Xarici İşlər Nazirliyinin Kontinental Avropa İdarəsinin Direktoru Frederik Mondoloninin rəhbərliyi altında nümayəndə heyəti ilə görüşünə dair məlumatı
16 Sentyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Fransanın Avropa və Xarici İşlər Nazirliyinin Kontinental Avropa İdarəsinin direktoru Frederik Mondoloninin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Görüş zamanı tərəflər cari regional təhlükəsizlik vəziyyəti, o cümlədən üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələlər, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq və digər mövzular ətrafında müzakirələr aparıblar.
Tərəflər, həmçinin Azərbaycan-Fransa ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyi üzrə fikir mübadiləsi həyata keçirib və əməkdaşlığın inkişafı üçün mövcud potensialı qeyd edərək bu xüsusda qarşılıqlı marağı ifadə ediblər.
Nazir Ceyhun Bayramov Fransa Milli Assambleyasının bəzi üzvlərinin Azərbaycan ərazilərinə qanunsuz səfəri məsələsinə diqqəti yönəldərək, bu kimi addımların bölgədə hazırda mövcud olan münaqişə sonrası sülh quruculuğu səylərinə xələl gətirdiyini qarşı tərəfin diqqətinə çatdırıb.

Press release 16 September 2021 17:26
No:328/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the delegation led by the Director for the Continental Europe at the Ministry of Europe and Foreign Affairs of the Republic of France Frédéric Mondoloni.
16 September 2021 17:26
On September 16, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov received a delegation led by the Director for the Continental Europe of the Ministry of Europe and Foreign Affairs of France Frédéric Mondoloni.
During the meeting, the sides discussed the current regional security situation, including the issues related to the implementation of trilateral statements, cooperation with international organizations, and other issues.
The sides also exchanged views on the Azerbaijan-France bilateral cooperation agenda and noting the existing potential for the development of cooperation expressed mutual interest in this regard.
Minister Jeyhun Bayramov drew attention of his interlocutor to the illegal visit of some members of the French National Assembly to the territory of Azerbaijan, and emphasized that such steps undermine the existing post-conflict peacebuilding efforts in the region.