Mətbuat şərhi 13 dekabr 2018 20:52
No:327/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Braziliyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfirini qəbul edib
13 dekabr 2018 20:52
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Braziliya Federativ Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Santyaqo Luis Bento Fernandes Alkasarı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul etdi.
Görüşdə Azərbaycan və Braziliya arasında mövcud olan ikitərəfli əlaqələr, o cümlədən siyasi, iqtisadi, ticarət və mədəni sahələrdə əməkdaşlıq münasibətləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı, eyni zamanda münasibətlərin daha da inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğu vurğulandı.
Səfir Santyaqo Luis Bento Fernandes Alkasar fəaliyyət müddəti ərzində Azərbaycan və Braziliya arasında ikitərəfli münasibətlərin möhkəmləndirilməsi istiqamətində səylərini əsirgəmədiyini bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov iki ölkə arasında əlaqələrin inkişafına verdiyi töhfəsinə görə Səfir Santyaqo Luis Bento Fernandes Alkasara təşəkkür etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

No:327/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Brazil to the Republic of Azerbaijan
13 December 2018 20:52
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federative Republic of Brazil to the Republic of Azerbaijan Santiago Luis Bento Fernandez Alcazar upon termination of his diplomatic tenure.
At the meeting, the sides exchanged views on the existing bilateral relations, including cooperation in political, economic, trade and cultural fields, at the same time underlined the great potential for further development of bilateral ties.
The Ambassador Santiago Luis Bento Fernandez Alcazar noted that he did spare no efforts to strengthen bilateral relations between Azerbaijan and Brazil during his tenure.
Minister Elmar Mammadyarov thanked Ambassador Santiago Luis Bento Fernandez Alcazar for his contribution to the development of relations between the two countries and wished him every success in his future endeavors.