No:326/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Sudan Respublikasın;n Azərbaycana yeni təyin olunmuş səfiri Abbas Mustafa Əhməd Abdullanı qəbul edib
Görüş əsnasında səfir Abbas Mustafa Əhməd Abdulla etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Abbas Mustafa Əhməd Abdullanı Azərbaycana səfir təyin olunması münasibətilə təbrik etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Səfir Abbas Mustafa Əhməd Abdulla diplomatik fəaliyyəti müddətində Azərbaycan və Sudan arasında əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməcəyini bildirdi.

No:326/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Abbas Mustafa Ahmad Abdulla, the newly appointed ambassador of the Republic of Sudan
Ambassador Abbas Mustafa Ahmad Abdulla presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Minister Mammadyarov congratulated Ambassador Abbas Mustafa Ahmad Abdulla on his appointment and wished him every success in his future activities.
Ambassador Abbas Mustafa Ahmad Abdulla noted that he would spare no efforts to contribute to further enhancement of relations between Azerbaijan and Sudan during his diplomatic mission.