No:324/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Bolqarıstan Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Maya Xristovanı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Görüş zamanı iki ölkə arasındakı əməkdaşlığın hərtərəfli inkişaf səviyyəsindən və yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərdən məmnunluq ifadə olundu.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Maya Xristovanın diplomatik fəaliyyəti müddətində ölkələrimiz arasında dostluq və əməkdaşlığın inkişafı naminə səylərini yüksək qiymətləndirdi. O əlavə etdi ki, Bakı-Tbilisi-Qars dəmir-yol xəttinin işə düşməsi ölkələrimiz arasında əməkdaşlıq üçün yeni əlverişli imkanlar açır.
Səfir Maya Xristova diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi və iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin inkişafı üçün səylərini əsirgəmədiyini vurğuladı.

No:324/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Maya Hristova, the Ambassador of the Republic of Bulgaria to the Republic of Azerbaijan upon the termination of her diplomatic tenure
14 November 2017 04:10
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the level of comprehensive development of cooperation between the two countries and high-level mutual visits.Minister Elmar Mammadyarov commended Ambassador Maria Hristova’s efforts in development of friendship and cooperation between our countries during her diplomatic mission. He added that the launch of Baku-Tbilisi-Kars railway opens up new opportunities for closer cooperation between our countries.
Ambassador Hristova expressed her gratitude for the support provided to run her diplomatic activities and noted that she speared no efforts to enhance bilateral relations during her diplomatic mission.