Mətbuat şərhi 07 dekabr 2018 21:12
No:319/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ATƏT Parlament Assambleyasında İtaliya nümayəndə heyətinin sədri Paolo Qrimoldi ilə görüşüb
07 dekabr 2018 21:12
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Milan səfəri çərçivəsində ATƏT Parlament Assambleyasında İtaliya nümayəndə heyətinin sədri Paolo Qrimoldi ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan- İtaliya strateji tərəfdaşlığı, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları, iki ölkə arasında parlamentlərarası əlaqələr və ATƏT PA çərçivəsində əməkdaşlıq mövzuları müzakirə edilib.
Tərəflər Azərbaycanın bölgədə rolu, ölkəmizin təşəbbüsü və iştirakı ilə reallaşdırılan qlobal əhəmiyyətli layihələr, xüsusilə də Cənubi Qaz Dəhlizi layihəsi, Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli prosesi, eləcə də qarşılıqlı maraq kəsb edən digər regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.

Press release 07 December 2018 21:12
No:319/18, Minister of  Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met Paolo Grimoldi, the head of the Italian Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly
07 December 2018 21:12
Minister of  Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met Paolo Grimoldi, the head of the Italian Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly within his visit to Milan.
At the meeting the issues related to the strategic partnership between Azerbaijan and Italy, the opportunities for developing cooperation in various fileds of economy, the interparliamentary relations between the two states, and cooperation within the OSCE PA have been discussed.
The sides exchanged views on the role of Azerbaijan in the region, the globally important projects initiated and realized by Azerbaijan, particularly the Southern Gas Corridor, settlement process of the Armenia-Azerbaijan conflict, as well as the other regional issues of mutual interest.