No:318/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Efiopiya Federativ Demokratik Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycanda təhsil almış efiopiyalı tələbələrlə görüşüb
Nazir Elmar Məmmədyarov təhsil sahəsinin Azərbaycan və Efiopiya arasında ikitərəfli humanitar münasibətlərdə xüsusi yer tutduğunu və bu sahədə tarixə söykənən ənənəvi əməkdaşlığın davam və inkişaf etdirilməsinin vacib olduğunu qeyd etdi. O həmçinin, Efiopiyaya rəsmi səfəri çərçivəsində keçirdiyi görüşlərdə təhsil sahəsində əlaqələrin təşviqi üçün qarşılıqlı xoş niyyətin ifadə edildiyini bildirdi.
Görüşdə məzunlar Azərbaycan və Efiopiya arasında dostluq körpüsünün əsasını qoyduqlarını bildirərək, müxtəlif dövrlərdə göstərilmiş kömək və dəstəyə görə Azərbaycan tərəfinə təşəkkür etdilər. Həmçinin Azərbaycanda təhsil almış tələbələrin hazırda Efiopiyanın müxtəlif dövlət qurumlarında yüksək vəzifələrdə çalışdıqlarını əlavə etdilər.

Press release 10 November 2017 04:56
No:318/17, Within the framework of his official visit to Federal Democratic Republic of Ethiopia Minister Elmar Mammadyarov met with a group of Ethiopian students studied in Azerbaijan
10 November 2017 04:56
Minister Mammadyarov noted that the education field occupies a special place in bilateral humanitarian relations between Azerbaijan and Ethiopia, and it is important to continue this traditional cooperation based on history. He also said that during his official visit to Ethiopia, both sides expressed mutual intentions for further promotion of relations in the field of education.
The graduates thanked Azerbaijan for the support at various times. They also proudly stated that those graduates formed bridge between Azerbaijan and Ethiopia. Adding that graduates from the Universities of Azerbaijan are currently working in high positions in various government agencies.