No:316/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Efiopiyada rəsmi səfərdədir
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 8-10 noyabr tarixlərində Efiopiya Federativ Demokratik Respublikasında rəsmi səfərdə olacaqdır.
Səfər çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarovun Efiopiya Federativ Demokratik Respublikasının xarici işlər naziri Vorkene Qebeyehu və digər rəsmi şəxslərlə görüşü nəzərdə tutulub.
Həmçinin, Elmar Məmmədyarovun Efiopiyanın paytaxtı Əddis Əbəbə şəhərində yerləşən Afrika İttifaqının və BMT-nin Afrika üzrə İqtisadi Komissiyasının mənzil qərargahlarına səfəri, Afrika İttifaqının sədri və komissarları ilə görüşləri nəzərdə tutulub.

Press release 08 November 2017 04:34
Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov pays an official visit to the Federal Democratic Republic of Ethiopia on November 8-10.
Within the framework of the visit Minister Elmar Mammadyarov will meet with the Minister of Foreign Affairs of Ethiopia Workneh Gebeyehu and other officials.
Furthermore, Elmar Mammadyarov will visit headquarters of African Union (AU) and United Nations Economic Comission for Africa stationed in the capital of Ethiopia, Addis Ababa and will have meetings with the Chairperson of AU and AU Commissioners.