No:312/19, Almaniya Federativ Respublikasının vətəndaşı, müstəqil jurnalist Silvia Stöberin adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasına dair
Almaniya Federativ Respublikasının vətəndaşı Silvia Stöber Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
Məktubunda Silvia Stöber Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyü və suverenliyi, eləcə də ölkəmizin qanunlarına hörmət etdiyini bəyan edir və işğal edilmiş ərazilərə sözügedən səfəri ilə heç bir halda ölkəmizin ərazi bütövlüyü və suverenliyini şübhə altına almaq niyyətində olmadığını bildirir.
Həmçinin müraciətində o, səfərin törədə biləcəyi nəticələr barədə məlumatsız olduğunu qeyd edib.
Almaniya Federativ Respublikasının vətəndaşının müraciəti müvafiq qaydada nəzərdən keçirilib və adının arzuolunmaz şəxslər siyahısından çıxarılmasına dair qərar qəbul edilib.

No:312/19, On removal of the name of Silvia Stöber, a citizen of the Federal Republic of Germany, freelance journalist, from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
Citizen of the Federal Republic of Germany, freelance journalist, Silvia Stöber addressed a letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for a removal of her name from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In her letter Silvia Stöber emphasized her respect to the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders, as well as to the rules and regulations in force in the territory of the Republic of Azerbaijan and also stressed that this visit in no way shall give a meaning of her disrespect to the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan.
Silvia Stöber also underlined in her appeal that she was unaware of the consequences of the visit.
Appeal by Silvia Stöber was appropriately considered and the decision was made to remove their names from the mentioned list.