Mətbuat şərhi 30 avqust 2021
No;310/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun Rusiya Federasiyasından olan yeni həmsədri ilə görüşünə dair məlumatı
30 avqust 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Minsk Qrupunun Rusiya Federasiyasından olan yeni həmsədri İqor Xovayevi qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfi təyinatı münasibətilə təbrik edib.
İqor Xovayev cari səfərinin tanışlıq xarakteri daşıdığını söyləyib.
Nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfə bölgədəki cari vəziyyət, Azərbaycanın münaqişə sonrası mərhələdə həyata keçirdiyi tədbirlər, işğal faktorunun aradan qaldırılması ilə Ermənistanla beynəlxalq hüquq prinsipləri əsasında münasibətlərin normallaşdırılmasının mümkünlüyü, habelə qarşı tərəfin sərgilədiyi revanşist mövqeyin heç bir perspektivinin olmaması, tərəflərin yaranmış əməkdaşlıq imkanlarından faydalanmasının vacibliyi barədə məlumat verib.
Tərəflər, üçtərəfli bəyanatdan irəli gələn müddəaların həyata keçirilməsi və etimadın qurulması tədbirlərinin reallaşması ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No;310/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the new Co-Chair of the OSCE Minsk Group from the Russian Federation
30 August 2021 20:45
On August 30, 2021, Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov received the new co-chair of the OSCE Minsk Group from the Russian Federation Igor Khovayev.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated the co-chair on his appointment.
Igor Khovayev said the visit was of familiarization purposes.
Minister Jeyhun Bayramov briefed the opposite side about the current situation in the region, steps taken by Azerbaijan in the post-conflict period, the possibility of normalizing relations with Armenia on the basis of international law as the occupation factor is eliminated, as well as futility of revanchist position of Armenia and the importance of taking advantage of the opportunities for cooperation.
The sides exchanged views on the implementation of the provisions of the trilateral statement and the realization of confidence-building measures.