No:310/19, Koreya Respublikasının vətəndaşlarının adlarının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasına dair
09 oktyabr 2019 02:24
Koreya Respublikasının vətəndaşları Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong və Mun Kyeong Won adlarının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasına dair
Koreya Respublikasının vətəndaşları Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong və Mun Kyeong Won Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək adlarının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş xarici ölkə vətəndaşlarının siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş ediblər.
Məktublarında Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong və Mun Kyeong Won Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyü və suverenliyi, eləcə də ölkəmizin qanunlarına hörmət etdiyini bəyan edir və işğal edilmiş ərazilərə sözügedən səfərləri ilə heç bir halda ölkəmizin ərazi bütövlüyü və suverenliyini şübhə altına almaq niyyətində olmadıqlarını bildirirlər. Həmçinin müraciətlərində onlar, səfərin törədə biləcəyi nəticələr barədə məlumatsız olduqlarını və gələcəkdə bu cür qanunsuz səfərlərdən çəkinəcəklərini qeyd ediblər.
Koreya Respublikasının vətəndaşlarının müraciəti müvafiq qaydada nəzərdən keçirilib və adlarının arzuolunmaz şəxslər siyahısından çıxarılmasına dair qərar qəbul edilib.

Press release 09 October 2019 02:24
No:310/19, On removal of the name of citizens of the Republic of Korea from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
09 October 2019 02:24
On removal of the name of Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong and Mun Kyeong Won, citizens of the Republic of Korea, from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
Citizens of the Republic of Korea Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong və Mun Kyeong Won addressed a letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for a removal of their names from the “List of foreign citizens illegally visited the occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In their letter Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong and Mun Kyeong Won emphasized their respect to the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders, as well as to the rules and regulations in force in the territory of the Republic of Azerbaijan and also stressed that this visit in no way shall give a meaning of their disrespect to the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan. They also underlined in their appeal that they were unaware of the consequences of the visit and they will refrain from such illegal visits in the future.
Appeal by Ji Sun Kim, Lee Soo Jeong and Mun Kyeong Won was appropriately considered and the decision was made to remove their names from the mentioned list.